DunyaPOP.com - Dünya Pop Müzik Klipleri
Türk Silahlı Kuvvetleri, Mehmetçik VakfıVintage

Arapça

Bulgar Çalga

Hintçe

Japon Pop

Kore Pop

Moğolca

Özbekçe

Rusça
MakSim
Vintage
Vintage - Vintazh - Vintaj
Vintage   Vintage (Rusça Vintazh, Türkçe Vintaj diye okunuyor) Rusya'da 2006'dan bu yana fırtına gibi esen bir pop grubu.
   Grup ortada gördüğünüz güzellik tanrıçası, solist Anna Pletneva, sağda solist ve sözlerin yazarı Alexei Romanov, solda dansçı Svetlana Ivanova'dan oluşuyor.

   Bugüne kadar üç albüm ve on iki radyo single'ı yayınlayan grubun beş şarkısı Rusya Radyo Listeleri'nde ilk üçe girmiş.
   Yayınladıkları albümler sırayla; 2007'de Love Crime (Aşk Suçları), 2009'da SEX ve 2010'da Anya isimlerinde.
   Grubun parçaları europop, pop, elektronik müzik ve dans-pop tarzlarında. Klasik müzikten, Madonna, Michael Jackson, Audrey Hepburn, Sophia Loren, Eva Polna ve Enigma gibi modern şarkıcı ve gruplara kadar geniş bir yelpazeden esinleniyorlar.

   Solist Anna Pletneva 21 Ağustos 1977 Moskova doğumlu, tam ismi Anna Yurevna Pletneva. Vintaj'dan önce 1997-2005 arasında üç kızdan kurulu Lyceum (High School, Yüksek Okul) adlı grubun solistliğini yapıyor.
   2006'da Alexei Romanov, 1998-2006 arasında yer aldığı A-mega adlı gruptan ayrılarak Anna'yla birlikte Vintaj'ı kuruyor.
   Yeni kurulan gruba dansçı olarak 2008'e kadar Mia katılıyor, sonra onun ayrılmasıyla Svetlana Ivanova'yla devam ediyorlar.

   Anna'nın ilk evliliğinden Barbara adlı bir kızı var, ancak kocası doğumun hemen ardından evi terkediyor ve boşanıyorlar. İkinci evliliğini Rusya'nın büyük ecza şirketlerinden biri olan Valenta'nın ortaklarından Cyril Cheese adlı bir işadamıyla yapıyor, ondan da Marusya (Mary) adlı bir kızı daha oluyor. kaynak

   Altta sizler için seçtiğim parçalardan ilki 2010 tarihli Roman. Hem edebiyattaki roman anlamında, hem de erkek ismi. Sözler Alexey Romanov ve Alex Sakharov'a ait. Klibin altında İngilizce çevirisini görebilirsiniz.
   İkinci parça Şubat 2011 tarihli Mama Amerika, adını Anne Amerika adlı bir kafeden alıyor. Klibi izlerseniz erkeğin kızı aldatması üzerine bir konusu var. Mama Amerika da olayların geçtiği kafenin ismi. Sözleri yazan yine Alexei Romanov. İngilizce çevirisini klibin altına ekledim.
   Üçüncü parça 2009 tarihli Eva (Eve), söz yazarları Alexei Romanov, Eva Polna, Yury Usachev ve Alexander Sakharov.
   Dördüncü parça 2008'den Loneliness of love single'ı. Parça aynı zamanda "From Moscow to New York" adıyla da biliniyor. Sözler Alexei Romanov ve Alexander Sakharov'a ait.
   Beşinci olarak Ekim 2011 çıkışlı değişik bir parça Trees (Ağaçlar) var. İlk dinlediğinizde garip gelebilir, mümkünse 1-2 kez daha dinleyin insanı kendine bağlıyor. Sözler yine Alexei Romanov ve Alexander Sakharov'a ait.
   * Klipleri aldığım Rus müzik şirketi Ello kendi reklamı için annotations (bilgi notu) kullanıyor. Videonun alt kısmındaki kontrollerde kırmızı konuşma balonu simgeli Show annotations'a tıklarsanız görünmezler.


   Grubun internet adresi: www.vintagemusic.ru


   * Bu yazıyı çeşitli Rusça kaynaklardan yararlanarak kendim hazırladım. Ancak özellikle Rusça Wikipedia, Vintage başlığından çok yararlandım. Gerçekten çok özenerek hazırlanmış. Grup hakkında daha çok bilgi almak isterseniz kesinlikle bakın. Benim gibi Google Translate'le Rusça'dan İngilizce'ye çeviri kullanırsanız çok rahat anlaşılıyor. Ne yazık ki Google yıllardır rezalet bir Türkçe çeviri kullandığından, doğrudan Rusça'dan Türkçe'ye seçerseniz en basit sözcükleri bile anlamak epey zor oluyor.
   Eklemek ve sormak istedikleriniz olursa bana sayfanın en altındaki İletişim'den yazabilirsiniz. Teşekkürler.
   Selçuk.

Vintage - Roman (Roman)

Vintage - Mama Amerika (Anne Amerika)

Vintage - Eva

Vintage - Loneliness of love (Aşkta yalnızlık)

Vintage - Trees (Ağaçlar)

Rusya
Vintage

Güney Kore
BIGBANG

Güney Kore
TVXQ

Bulgaristan
Andrea

Lübnan
Haifa Wehbe

Özbekistan
Shahzoda

Yemen
Arwa

Bulgaristan
Emilia

Güney Kore
T-ARA

Moğolistan
Odnoo

Lübnan
Aline Khalaf

DunyaPOP

DunyaPOP sitesini Facebook'da izleyin!


InnoHosting - High Quality Web Hosting - 24x7 Chat + Phone Support - UK & USA - $4.99
~ w w w . D u n y a P o p . c o m ~

© 2011-2012 DunyaPop.com - Tasarım ve içerik: Selçuk